X
Znajdź laboratorium
  • Gdzie zrobić badanie?
  • Znaczenie kliniczne


Choroby neuroimmunologiczne posłuchaj eksperta

Transverse Myelitis Association  to stowarzyszenie, dzięki któremu możemy dowiedzieć się czym są choroby neuroimmunologiczne. Choroby neuroimmunologiczne to głównie zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego spowodowane nieprawidłowo działającym układem immunologicznym (odpornościowym). Stowarzyszenie wspiera przede wszystkim pacjentów z chorobami powodującymi zapalenie rdzenia kręgowego.

 

Zapytaj eksperta o choroby neurologiczne

Stowarzyszenie co miesiąc organizuje podcasty o tematyce związanej z codziennym życiem osób, które są dotknięte przez choroby neuroimmunologiczne. Eksperci w tej dziedzinie dzielą się najnowszą wiedzą i odpowiadają na pytania najczęściej zadawane przez pacjentów. Podcast jest dostępny pod adresem: https://myelitis.org/resources/autoimmune-encephalitis-and-rare-neuro-immune-disorders/

 

Choroby neuroimmunologiczne: zapalenie mózgu

 

Jeden z ostatnio organizowanych podcastów dotyczył autoimmunologicznego zapalenia mózgu i innych rzadkich zaburzeń neuroimmunologicznych. Ekspertami tej sesji są dr Michael Bradshaw i dr Tracey Cho (dyrektor katedry Neuroimmunologii Uniwersytetu Iowa, Stany Zjednoczone).

 

Eksperci 

 

Dr Michael Bradshaw jest znanym neurologiem, profesorem Uniwersytetu Medycznego Rosalind Franklin w Stanach Zjednoczonych. Dr Tracey Cho koncentruje się na neurologii autoimmunologicznej obejmującej poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego, infekcje neurologiczne oraz nakładanie się schorzeń z zakresu reumatologii i neurologii.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

alergiczne.info boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl
X